Господин Толев, на прага на Третото хилядолетие получихме тринадесет основни принципа на Учението на Мъдростта със съответните им нравствени категории и приложна молитвеност. Какво ще е тяхното влияние върху бъдещето?
Неизмерима радост е за планетните поселници, че влизат в Третото хилядолетие като живи свидетели на Христовото дело и съзнание за историческо величие. На малко поколения се отрежда тази съдбовност да бъдат деца на милениума.
В деня на Третото хилядолетие аз се обърнах към света с едно послание-предизвикателство да смени светилищата на отживените верски, нравствени, социални и културни доктрини, обезценили свещеността на човека.
Човечеството, уморено в битка със злото, оверижено в първороден грях и братоубийства, в поклонение пред многолики богове, доведе човека – себе си, до духовна криза и цивилизация на ума, затова му е потребна нова духовна вълна, нова йерархия, нови ценности, нова доктрина. Неслучайно Христос рече: Ново вино в стари мехове не се слага! – и стана начало на ново хилядолетие!
Ето защо в лична отговорност пред Децата на Деня от Обществото Път на Мъдростта аз предоставих една нова тринадесетбройна таблица с принципи, нравствени категории и приложна молитвеност. Таблицата е формула на Боготворчество в пътя на Духовната вълна на Мъдростта.
Тя обаче трябва да се осъзнае и усвои в настоящето като битка да се изведе Бога от човека, на когото трябва да предоставим нов олтар – служение на Всемирния.
Всеки принцип или нравствено начало поотделно е култура, т.е. провиденция на Духа, или пък Съдба, която храни с жизненост бъдещето.
Би било безсмислено да се ходи Пътят на Мъдростта без тези формули на Боготворчество – те са енергията на Новата духовна вълна на Мъдростта. Защото човек е едно родено бъдеще.
А за величаво бъдеще е нужно осветено настояще!